Kauno Šilainių poliklinikoje - pirmasis Lietuvoje ambulatorinis stuburo ir sąnarių ligų centras

1/0
Teksto dydis:

Didžiausioje Kauno mieste Šilainių poliklinikoje atidarytas Stuburo ir sąnarių ligų diagnostikos, gydymo ir reabilitacijos centras. Pirminės sveikatos priežiūros įstaigoje toks centras įkurtas pirmas visoje Lietuvoje. Čia ne tik atliekami tyrimai, diagnozuojamos stuburo bei sąnarių ligos, bet jos ir kompleksiškai gydomos.

„Kauno miesto savivaldybė yra penkių vadinamųjų didžiųjų poliklinikų steigėja, Šilainių poliklinika, prie kurios prisiregistravę 72 tūkst. žmonių, yra didžiausia. Be to, šios poliklinikos diagnostikos ir konsultacijų centruose lankosi dar keliasdešimt tūkstančių poliklinikoje neprisiregistravusių žmonių. Todėl savivaldybės, pačios Šilainių poliklinikos ir kitų šaltinių lėšomis stengiamasi didžiausią pirminės sveikatos priežiūros įstaigą labiau modernizuoti, sudaryti kuo geresnes sąlygas ją lankantiems žmonėms“, - pirmadienį Eltai sakė miesto savivaldybės administracijos Socialinių reikalų departamento direktorius Gediminas Jankus.

Beveik penktadaliui poliklinikos lankytojų prireikia stuburo ir sąnarių ligų specialistų paslaugų. Todėl ir apsispręsta joje įrengti specialų centrą, kuriame būtų stuburo ir sąnarių ligų diagnozavimui reikalinga aparatūra bei sutelktos reikalingos specialistų pajėgos.

Naujajame centre yra branduolio magnetinio rezonanso aparatas, kaulų tankio matuoklis, echoskopas. Centre dirba kvalifikuotas medicinos personalas, pasirengęs gerai teikti diagnostikos, gydymo ir reabilitacijos paslaugas.

Stuburo ir sąnarių ligų centre poliklinikos lankytojus konsultuoja reumatologas, chirurgas, neurologas, radiologas ar reabilitologas. Prisirašiusiems gydytis Šilainių poliklinikoje ar iš kitų sveikatos priežiūros įstaigų su gydytojo siuntimu atsiųstiems pacientams Stuburo ir sąnarių ligų centre už konsultacijas ar suteiktas paslaugas mokėti nereikia.

Man patikoNeblogaiMan nepatiko