Optimizmas mažina širdies ligų riziką

1/1

Medicinos žinios

2012-04-18 20:01

Optimizmas mažina širdies ligų riziką

Teksto dydis:

JAV mokslininkai teigia, kad optimizmas gali sumažinti širdies ligų ir insulto riziką, praneša BBC.

Harvardo universiteto visuomenės sveikatos fakulteto mokslininkai peržiūrėjo daugiau nei 200 tyrimų duomenis ir priėjo išvadą, kad optimizmas mažina širdies ligų ir insulto riziką. Nors tokie žmonės gali būti apskritai sveikesni, mokslininkai mano, kad gerovės jausmas mažina tokius širdies ligų ir insulto rizikos faktorius kaip aukštas kraujospūdis ir cholesterolio lygis. Tuo tarpu stresas ir depresija jau seniai siejami su širdies ligomis.

Peržiūrėjus tyrimus, kurių metu buvo fiksuojama dalyvių psichologinė gerovė bei širdies ir kraujagyslių sistemos sveikata, paaiškėjo, kad optimizmas, pasitenkinimas gyvenimu ir laimės jausmas gali būti susiję su mažesne širdies ir kraujotakos ligų rizika, nepriklausomai nuo žmogaus amžiaus, socialinės ir ekonominės padėties, rūkymo įpročių ar svorio. Pačių optimistiškiausių tyrimų dalyvių rizika susirgti širdies ligomis buvo net 50 proc. mažesnė.

Tyrimą atlikusi daktarė Julija Boem (Julia Boehm) su kolegomis pabrėžia, kad tyrimas neįrodo, kad optimizmas apsaugo nuo širdies ligų. Objektyviai įvertinti psichologinę gerovę yra labai sunku, o faktoriai, tokie kaip cholesterolio lygis ir diabetas, turi daug didesnę įtaką ligoms.

Optimistiškesni tyrimų dalyviai taip pat rinkosi sveikesnį gyvenimo būdą, daugiau sportavo, valgė sveikesnį maistą, ir tai galėjo turėti įtakos tyrimo išvadoms. Vis dėlto, net atsižvelgus į šiuos ir kitus faktorius, pavyzdžiui, miego kokybę, ryšys tarp optimizmo ir sveikesnės širdies išliko.

Man patikoNeblogaiMan nepatiko

Medicinos žinios

Gerą sveikatą lemia ne tik genai, bet ir kasdieniai įpročiai

Medikai, chemikai, farmakologai, biologai teigia, kad negalima tikėtis ilgai gyventi pasikliaujant vien tik puikiais genais. „Gyvenimo trukmę, ilgą jaunystę labiau lemia tai, ką žmogus daro kasdien. Tie, kurie atsisako žalingų ir labiau paiso sveikų įpročių, gyvena ilgiau ir sveikiau“, – tikina Milano (Italija) Šv.Rapolo universiteto ligoninės endokrinologas Livio Luzi. Keletas italų mokslininkų sukūrė sveiko gyvenimo taisykles, kurios tiktų ir lietuviams.

Medicinos žinios

Sveikata ir laimė priklauso nuo gimimo mėnesio

Kai kalba pradeda suktis apie žmogaus gimimo dieno įtaką jo sveikatai, karjerai ar net šeiminei laimei, paprastai atsakymus duoda astrologai. Tačiau iš tikrųjų šiais klausimais užsiima ir gydytojai bei psichologai. Anot jų, antsvoris, cukrinis diabetas, širdies kraujagyslių sistemos ligos, alergija ar kitos ligos, panašu, susijusios su žmogaus gimimo mėnesiu. Ir net, ar žmogus bus baukštus ar drąsus, kairiarankis ar dešiniarankis, turės jis vaikų ar ne, taip pat priklauso nuo jo gimimo mėnesio.

Psichologija

Negatyvioji optimistiškumo pusė

Optimistiškumas yra viena iš geidžiamiausių charakterio savybių daugelyje gyvenimo sričių. Madinga sau ir kitiems teigti, kad turime tikėti sėkme, galvoti tik apie gerus dalykus ir vengti minčių apie blogus. Pažvelkime į tai kitu žvilgsniu.